Polecane dla 

 • Mydła dla Pań

  Kobiety mają z natury cieńszą i delikatniejszą skórę, która często wymaga dodatkowej pielęgnacji. Wiele Pań obawia się jednak użycia mydła i wybiera preparaty w żelu lub w płynie z obawy, że "niesławne" mydło wysuszy i naruszy ph skóry. Ogromna wiekszość komercyjnych detergentów to laurylosiarczany sodu (sodium lauryl sulfate) rozpuszczone w wodzie z różnymi dodatkami w zależności od przeznaczenia. To często one wraz z konserwantami w nich zawartymi odpowiedzialne są za problemy skórne, z najbardziej powszechnym przesuszeniem skóry. Jeśli dodać do tego kosmetyki nawilżające na bazie parafiny/ oleju parafinowego (czyli znowu większość), tworzy się zamkniety cykl- "zaklejania" parafiną- zmywania żelami- przesuszania i ponownie "zaklejania". Fakt ten potwierdzają Panie używający "Migdała" do twarzy. Również "Lawenda & Żywokost" jest bardzo łagodzący.  Namawiam Panie do wypróbowania mydeł do mycia włosów! Oprócz typowej "Powkrzywy" czy "Rumianku" dobrze sprawdzają sie mydła glinkowe. Zaś w obliczu nadchodzących chłodów polecem "Len"- wspaniałe mydło na spierzchnięte dłonie!

 • Mydła dla Panów

  Panowie chętnie koncentrują się na zapachach kosmetyków, stąd komercyjna oferta przytłacza nadmiarem i wciąż powtarzającymi się liniami o tych samych szucznych nutach zapachowych. Nie ma w nich miejsca na słodkawy cedr, ziołową bazylię, tymianek czy chłodzący powiew mięty kędzierzawej. A na królewski rozmaryn, mocny akcent drzewa herbacianego, trawę cytrynową? Przygotowaliśmy dla Panów kilka mydeł z ciekawą nutą zapachową i bez kompromisu z jakością. Polecam wypróbowanie mydła do golenia "Golić!"- łagodnego, z glinką i bardzo starannie dobraną recepturą. Natomiast do czyszczenia  silnie zabrudzonych rąk czy stóp, rewelacyjnie wprost, sprawdzi się "Pumydło". "Konopie Algi Aloes" natomiast, to mydło wysoce pielęgnacyjne, dla koneserów.

 • Mydła dla Dzieci

  Dzieci instynktownie lubią mydła naturalne, co wielokrotnie mogliśmy zaobserwować podczas bezpośrednich kontaktów z klientami. Niektóre dzieci dziwi odmienny zapach takich mydeł od tych, które używają na co dzień, zwłaszcza, jeśli nie mają kontaktu z naturalnymi aromatami np. ziół, siana, koszonej trawy, a w domu dominują sztuczne. Niemowlęta i bardzo małe dzieci nie potrzebują żadnych kosmetyków, nawet tych najlepszych. Czysta woda lub z wywarami ziołowymi w pełni wystarczy. Naturalną higienę można rozpocząć od DELIKATESA i MIGDAŁA, do skóry bardzo wrażliwej. Zaś NAGIETEK oraz RUMIANEK & LIPKA to doskonałe mydła dla dzieci starszych. WOSK & MIÓD oraz LEN bedą pomocne dla dzieci ze skórą problematyczną, suchą lub skłonną do egzem. Wszystkie rekomendowane tu mydła świetnie nadają się do mycia dziecięcych włosków.

 • Mydła dla Futrzaków

  Dzisiaj wiele zwierząta żyje na styl ludzki, ale niekoniecznie im to służy -  są przekarmiane sztuczną, kolorową karmą, myte środkami chemicznymi o ładnych nazwach i leczone silnymi medykamentami o nieznanych efektach ubocznych. Kto zna weterynarza leczącego naturalnymi metodami? Bardzo prosimy o kontakt!

  Z wieloletnich obserwacji widzimy, że nasze mydła służą nie tylko naszym futrzakom. Ciekawe, jaki komentarz by nam wystawiły.... 

 • Mydła dla Młodzieży

  W okresie dorastania często pojawiają się kłopoty z cerą, niechlubnym trądzikiem czy nadmierną potliwością. Zazwyczaj odpowiedzialne są burze hormonale, jednakże pomocny byłby przegląd diety takiego nastolatka i eliminacja, bądź ograniczenie jedzenia śmieciowego typu czipsy, pizze, słodycze. Nie mniej ważna jest kontrola stresu w szkole, w domu, które to w młodym wieku również objawiają się problemami skórnymi. Niektórzy młodzi ludzie stają się krańcowi i albo nadużywają kosmetyków, albo je zupełnie ignorują włącznie z "zapominaniem" o myciu się.

  Dla tych poszukujących równowagi, dobrym wyborem są mydła glinkowe, zwłaszcza uniwersalna GLINKA RHASSOUL. ZIELONA GLINKA pomoże przy nadmiernym przetłuszczaniu skóry ciała, ale też włosów. WOSK & MIÓD ma dobre właściwości antyseptyczne; miód zresztą może być stosowany jako maseczka przy cerze trądzikowej.