Balsam wspomagający przy przeziębieniu

cena: 35,00 zł

Aromatyczny balsam zawierający osiem olejków eterycznych wspomagający organizm w zwalczaniu infekcji dróg oddechowych.

>Więcej szczegółów

Dodaj do schowka

Więcej informacji

Balsam na bazie wosku pszczelego, oleju migdałowego oraz oleju rycynowego pozwala o wiele lepiej wnikać substancjom aktywnym, niż komercyjnym specyfikom na bazie parafiny/ wazeliny.
Balsam zwiera wysoką, 5% zawartość aktywnych olejków eterycznych i są to:
 
olejek kamfory białej otrzymywany  z korzeni i drewna drzewa kamforowego; biała kamfora wydzielona jest od olejku surowego. Działa antyseptycznie, rozgrzewająco i przeciwbólowo. Spotykany w handlu "olejek kamforowy" to roztwór kamfory w oleju mineralnym (parafinie).

olejek eukaliptusowy (z odmiany globulus)otrzymuje się z liści i końców gałązek, działa przeciwzapalnie, wykrztuśnie, przeciwwirusowo i przeciwbólowo, w bólach reumatycznych i artretycznych.

olejek tymiankowy otrzymuje się przez destylacje ziela tymianku właściwego; działa przeciwbólowo, stymuluje krążenie krwi, doskonały przy infekcjach dróg oddechowych, zwiększa odporność organizmu.

olejek lawendy szerokolistnej tzw. dzikiej lawendy pochodzącej z gór rejonu M. Śródziemnomorskiego otrzymywany destylacją z rozwiniętych kwiatów wraz z częścią łodygi; silny antyseptyk o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

olejek pichtowy otrzymywany z pędów syberyjskiej jodły białokorej, działa antyseptycznie, bakteriobójczo, antywirusowo i grzybobójczo, rozgrzewająco, wykrztuśnie. 

olejek drzewa herbacianego otrzymuje się z destylacji liści drzewokrzewu, jeden z najsilniejszych antyseptyków, stosowany przy wszystkich typach infekcji.

olejek imbirowy otrzymuje się poprzez destylacje z wysuszonego kłącza imbiru lekarskiego o działaniu przeciwbólowym, znieczulającym i przeciwzapalnym

olejek mirtowy otrzymywany poprzez destylacje parą wodna liści i gałązek rośliny, o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, bakteriobójczym i wykrztuśnym
 
Ponadto balsam zawiera:

mentol, który niweluje podrażnienia błon śluzowych oraz posiada właściwości znieczulające

olejek terpentynowy, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych
 
Działanie balsamu opiera się na kontakcie ze skórą podczas którego część substancji dostaje się do krwiobiegu, zaś część ewaporuje i dostaje się do dróg oddechowych.
Balsam jest bardzo przyjemny i może być stosowany przez cała rodzinę. Ze względu na wysokie stężenie olejków, stosować rozcieńczony jeśli używany dla dzieci.

Użycie: stosować poprzez wcieranie/ masaż w plecy i/ lub klatkę piersiową. Można też rozpuścić niewielką ilość w bardzo ciepłej wodzie, w celu inhalacji. Produkt jest wydajny. Nie stosować na błony śluzowe.

Jak przy każdym preparacie, nie można wykluczyć indywidualnych nadwrażliwości i reakcji uczuleniowych.

Pojemność: 30 ml, ważność: min. 18 miesięcy od daty wykonania

Opinie

Napisz opinię

Balsam wspomagający przy przeziębieniu

Balsam wspomagający przy przeziębieniu

Aromatyczny balsam zawierający osiem olejków eterycznych wspomagający organizm w zwalczaniu infekcji dróg oddechowych.

Napisz opinię