Linki

http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/
http://wizaz.pl/chemia/az_index.php
Słownik składników kosmetycznych pomocny w rozszyfrowywaniu tajemniczo brzmiących nazw na opakowaniach kosmetyków. Dla dociekliwych.

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Lista toksycznych składników w kosmetykach powszechnego użytku.

http://rozanski.li/
Dr Henryk Różański na swojej stronie o medycynie dawnej i współczesnej, ziołolecznictwie, badania, opinie, porady; warta odwiedzenia

http://krainabugu.pl/
Kraina Bugu to właściwie kwartalnik, a nie strona www, zajmujący się m.in tematyką krajoznawczą, historyczną, przyrodniczą i kulinarną związaną z terenami nadbużańskimi Polski, Białorusi i Ukrainy.
Trafia przede wszystkim do ludzi, którzy świadomie szukają czegoś nowego, chcą podróżować i poznawać nowe miejsca w sposób aktywny, a nie tylko przebywać w hotelu. To pismo dla ludzi, którzy poszukują autentycznych i ciągle nieodkrytych miejsc.
Są tam rewelacyjnie piękne zdjęcia i fascynujące reportaże. Zdecydowanie wysoka półka..


http://sielskie-zycie.blog.onet.pl/
http://zaswiatycze.wordpress.com/
http://stajniatrojka.cba.pl/
Naprawdę świetny blog (ze świetnymi zdjęciami) naszych przyjaciół, mieszkających w nieodległej wsi o kuriozalnej nazwie Zaświatycze, którzy uciekli z Warszawy i pozwalają sie pochłonąć Polesiu, podobnie jak my w Stawkach. Grażynka i Piotr to pasjonaci i autentyczni znawcy koni, prowadzą agroturystykę i stajnię z pięknymi rumakami. Miejsce pełne ciepła, humoru i dobrej kuchni. Bardzo polecam.

http://wystarczy-mniej.blogspot.com/
Blog współtworzony przez miłośników dobrowolnej prostoty- fajne, ciekawe wpisy

http://www.pasiastystworek.pl/
Edyta wyrabia wspaniałe betonowe donice np. w postaci muszli lub tradycyjne, misy i inne ozdoby użytkowe. Beton to jej ulubiony materiał, ale też maluje artystycznie meble, drzwi, ściany, projektuje, wykonuje prace na zamówienie. Na jej stronie można zobaczyć, czym aktualnie sie zajmuje.

http://www.kiva.org/about
Kiva jest pozarządową organizacją non-profit, pozwalającą ludziom z całego świata udzielać nieoprocentowanych mikrokredytów drobnym przedsiębiorcom z krajów rozwijających się.
Kiva nawiązuje kontakt z lokalnymi funduszami pożyczkowymi, zwanymi partnerami polowymi. Są oni uprawnieni do publikowania sylwetek potencjalnych kredytobiorców na oficjalnej stronie organizacji. Pożyczkodawcy, przeglądając opublikowane portfolia, mogą zadecydować, komu powierzają swoje pieniądze. Kiva gromadzi fundusze od wielu pożyczkodawców, a następnie przekazuje je partnerowi polowemu, który zobowiązany jest do przekazania ich pożyczkobiorcy, a następnie do zwracania spłacanych przez niego rat. Kiedy pożyczkodawca otrzyma z powrotem swoje pieniądze, może wypłacić je lub przekazać kolejnemu pożyczkobiorcy.
Przekaz pieniędzy odbywa się za pośrednictwem systemu firmy PayPal, która nie pobiera od tych transakcji żadnej prowizji. Możliwe jest także dokonanie płatności bez zakładania konta w serwisie PayPal.
Kiva została założona w roku 2005 przez Matta i Jessikę Flannery, zainspirowanych wykładem Muhammada Yunusa, założyciela Grameen Bank i późniejszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla. Kiva w języku Suahili oznacza jedność.


http://livingwithoutmoney.org/
http://vimeo.com/21063795
Historia 68- letniej Niemki która świadomie zrezygnowała z używania pieniędzy 14 lat temu. Dzięki tej historii możemy się lepiej przyjrzeć, jaki wpływ mają pieniądze na nasze życie, sposób myślenia i działania. Ciekawy eksperyment i spojrzenie na otaczający nas materializm. Nawet jesli życie bez pieniędzy to mrzonki, warto zastanowić się czasem w bieganinie codziennego dnia, że można inaczej i są ludzie podejmujący się nietypowych wyzwań.

http://www.worldvision.org.uk/
Organizacja z którą od wielu lat współpracuję i mogę polecić każdemu, kto chciałby odmienić los dziecka (dzieci)- dać mu szansę na edukację, czy pomóc lokalnej społeczności w wyrywaniu się z biedy (w szerokim rozumieniu tego wyrażenia). Jest to zobowiązanie długoterminowe (przynajmniej moralnie), do pełnoletności sponsorowanego dziecka. Przez cały ten okres utrzymuje się z nim kontakt listowy (przynajmniej 2 razy w roku), jest się powiadamianym w raportach o postępach lub ich braku. Posiadamy cały folder pełen listów, zdjęć i rysunków, widzimy jak rosną i się rozwijają i cieszymy się z ich najmniejszych sukcesów, bo nie zawsze jast łatwo...
Pomimo, że sama organizacja jest chrześcijańska, nie krzewi religii w krajach trzeciego świata. Sponsorowane dziecko można też odwiedzić lub zostać wolontariuszem.
Organizacja przejrzysta, dobrze zorganizowana i prężnie działająca.