Aby mydła jak najdłużej służyły skórze

Mydło naturalne jest trochę bardziej "wymagające". Ze względu na brak "modyfikacji" zawiera ono sporo gliceryny, humektanta, czyli substancji higroskopijnej, wiążącej i zatrzymującej wodę z otoczenia. Takie mydło nie może leżeć w mokrym miejscu, musi wyschnąć po użyciu, dlatego polecamy używania mydelniczek z odpływem.
Mydła zapasowe powinny być przechowywane w suchych szafkach (idealnie w bieliźniarce), z dala od bezpośredniego słońca.
W odpowiednich warunkach, minimalny okres do zużycia wynosi 30 miesięcy i nie wpływa to jakość mydła, chociaż zmniejsza się wtedy intensywność zapachu.

Uwaga! W okresie ciepłego i wilgotnego lata mydła naturalne mogą się "pocić"- na powierzchni mydła pojawiają się maleńkie kropelki wody (w zależności od rodzaju mydła, mogą być zabarwione). Ten przejściowy proces jest wynikiem wysokiej zawartości gliceryny, która chłonie wodę z otoczenia, a następnie ją wydala. Potwierdza to jedynie wysoką jakość mydła i nie jest powodem do niepokoju czy reklamacji. 

Mały gest w stronę środowiska:

  • nasze mydła są opakowane minimalnie w ceryfikowany ekologiczny papier
  • Nie stosujemy folii, ani innych form plastiku. Jeśli istnieje możliwość, prosimy użytkowników o recycling.

Aby wykorzystać pełny potencjał mydeł naturalnych, proszę nie używać ich z mydłami komercyjnymi czy żelami do mycia. Proszę dać skórze chwilę na unormalizowanie się. Co istotne, regularni użytkownicy zazwyczaj nie potrzebują stosowania dodatkowych nawilżaczy do ciała np. w postaci balsamów. W okresie zimowym, skóra jest zawsze trochę przesuszona i raczej nie jest to zasługa mydła naturalnego. A jeśli jest taka potrzeba, sugerujemy stosowanie lekkich olejków naturalnych np. migdałowego, czy z pestek brzoskwini.
Nie polecamy kosmetyków na bazie produktów destylacji ropy naftowej - parafiny, oleju mineralnego, oleju parafinowego. Należy zawsze dokładnie poznać skład preparatów, gdyż większość takich składników przenika do krwi i wywiera ogólny wpływ na organizm.